Kategorie: PARTY PROGRAM / Programme

FUNKY NIGHTS

FUNKY NIGHTS

1. a 2. december 2017 víkend

OLDIES PARTY

Funky Night Harley Davidson pub Bratislava

Víkendové party Harley pub Bratislava

 

Gintonic v AKCII 3+1 ZDARMA

 

Víkendové party Harley pub Bratislava

Za samostatný hudobný žáner sa funk začal považovať v 60-tych rokoch, predovšetkým zásluhou Jamesa Browna a jeho hitu „Papa's got a brand new bag“ z roku 1965.

V 70tych rokoch vniesli George Clinton a jeho dve skupiny Parliament a Funkadelic do funku vplyvy jazzu a psychadelickej hudby. Parliament a Funkadelic mali spoločných členov. Ich hudba sa so stúpajúcou popularitou začala označovať ako „P-Funk“.

Earth, Wind & Fire a Tower of Power obohatili funk o viacero prvkov, dlhšie a zložitejšie inštrumentálne sóla, perkusie, vokály. Priblížili tým funk širšiemu publiku.

Medzi známe kapely a interpretov tohto obdobia patria okrem už spomenutých aj The Commodores, War, Kool & the Gang, Betty Davis či Ohio Players.

V 80tych rokoch sa začali pôvodné nástroje funku nahradzovať „umelými“, trúbky boli zrazu nepopulárne, zvuky klasických klávesov nahradili moderné syntetizátory, miesto „funky bubeníka“ sa začali používať drum machines, pribudli syntetizátorové basy. Pionierom tohto nového štýlu bol Rick James so svojím hitom „Super Freak“ z roku 1981. Pravdepodobne najznámejším interpretom tohto obdobia je však Prince.

Medzi populárne kapely a spevákov patrili Gap Band, Zapp alebo Cameo.

Niekedy sa hovorí aj o „Electro funku“, predovšetkým v súvislosti s piesňou „Planet rock“ od Afrikaa Bambaatu. Vysamploval Kraftwerk a vytvoril nový minimalistický funk so syntetizátorovým zvukom.

100 naj funky všetkých čias nájdeš tu.

 

Preto sme presvedčení, že takáto FUNKY NIGHT nabitá tými najväčšími peckami, bude pre všetkých, ktorí milujú tento žáner, skvelým relaxom okoreneným

dámskym a pánskym striptízom.

Funky Night Harley Davidson pub Bratislava


print Formát pre tlač

Komentáre rss


Neboli pridané žiadne komentáre.Kožená bunda Harley-Davidson Bratislava

Obedové menu za 3,6€ Harley klub Bratislava Vrakuňa

Pánsky a dámsky striptíz Harley Davidson pub Bratislava

FOTOALBUM HARLEY SALOON®

Fotogaléria Harley Saloon BratislavaCopyright (c) 2002 - 2013 HARLEY SALOON® | www.harley.sk | All rights reserved. | Slovenské modelky - BestPhoto.sk