VIANOČNÁ PARTY

ZÁVER STARÉHO ROKA
december 17, 2017
NOC BOSORIEK – LUCIA
december 15, 2017

22 a 23. december 2017 víkend X-MAS PARTY

Čas Vianoc sa neúprosne blíži a väčšina z nás sa dobrovoľne a s láskou zapája do tradičného predvianočného zhonu. Zháňame všetko možné, aby sme svojim najbližším vyčarovali úsmev na tvári v tom najúžasnejšom momente celého roka pri rozsvietenomvianočnom stromčeku.

Takže pre všetkých, ktorí si už môžu odfúknuť „tak už to mám vo vrecku“ a pre tých, ktorí si chcú užiť čas Vianoc so svojimi priateľmi, je určite skvelou alternatívou táto Vianočná party, pod taktovkou Dj Milesa a Woodeeho.

Mimochodom poznáte históriu vianočného stromčeka? Prvá písomná zmienka o zdobenom vianočnom stromčeku pochádza z Alsaska z roku 1507. V roku 1815 sa stromček objavuje v Poľsku, v roku 1817 v Rakúsku, v roku 1819 v Uhorsku, v roku l828 v Anglicku, v roku 1833 v terajšom Taliansku a v roku 1837 vo Francúzsku. Na území obývanom našimi prarodičmi sa stromčeky objavujú koncom 18. storočia. Na východnom Slovensku sa objavuje až medzi prvou a druhou svetovou vojnou. Nie je známe, prečo sa používal ihličnatý stromček. Tento sa ale vešal buď v strede, alebo v rohu miestnosti, vrcholcom k zemi.

A už len ostáva veriť, že sniežik sa nám bude chumeliť a tohoročné Vianoce budú opäť tie najkrajšie.

%d blogerom sa páči toto: